سلام به دانش آموزان خوب رشته تجربی
میلاد محمدی هستم رتبه کنکور تجربی و دانشجوی پزشکی شهید بهشتی

میخوام داستان خودمو تو مسیر کنکور براتون تعریف کنم و امیدوارم بتونم تجربیات خوبی که از سال کنکور داشتم رو با شما به اشتراک بزارم.

من دانش آموز رشته ریاضی بودم و از دروس حفظ کردنی واقعا فرای بودم. سال های اول دبیرستان اصلا آزمون شزکت نمیکردم چون دوست نداشتم نتایجی بدی بگیرم و فقط درسای مدرسه رو میخوندم. سال آخر بود و من فقط با درسای مدرسه پیش رفته بودم و دست و پا شکسته درسای ریاضی و فیزیک رو خونده بودم ولی دروس حفظی رو فقظ در حد کتاب درسی مطالعه کرده بودم.

از اول دبیرستان عاشق رشته پزشکی بودم ولی بخاطر حرفایی که از سختی رشته تجربی شنیده بودم میترسیدم که وارد این رشته بشم ولی نمیتونستم علاقم به رشته پزشکی و پوشیدن روپوش سفید رو فراموش کنم.

یه روز توی اینستاگرام درحال چرخیدن بودم که بطور اتفاقی با پیج دکتر جوادیه آشنا شدم.

کلی تو پیج گشتم و تصمیم گرفتم با دکتر در رابطه با علاقم به پزشکی و شرایطم صحبت کنم. دکتر بهم امیدی رو داد که دنبالش بودم.خیلیا بهم میگفتن که نمیشه زیست رو توی چندماه جمع کنی نمیتونی امسال پزشکی قبول بشی ولی هرباز که نا امید میشدم با راهنمایی های دکتر به مسیرم برمیگشتم.

اوایل که آزمون شرکت میکردم تراز و درصد امیدوار کننده نبود ولی با استفاده از پکیج نخبگان پزشکی تهران درسایی که یکسال برای خوندنشون وقت لازم داشتم رو تونستم در عرض چند ماه و زیست کنکور رو بالای ۸۰ درصد بزنم.

بعد از عید سطح زیست شناسی من به جایی رسید که بچه های تجربی که از اول دبیرستان زیست رو مطالعه میکردن از من میخواستن که بهشون توی کمک کنم.

چیزی که باعث شد در عرض چند ماه از تراز و درصد پایین به درصدهای بالا برسم و دیدیوهای متفاوت و آموزشی پکیج نخبگان تهران بود و فهمیدم یادگیری درسا خیلی ساده تر و بهتر اتفاق میفته اگه از منبع درستی استفاده کنی.

هر چه قدر که به کنکور نزدیک تر میشدم انگیزه و آمادگیم بیشتر میشد.

روز کنکور بهترین روز اون سال بود و سعی میکردم همه تلاشها و شب بیداری ها جواب داد و رسیدن به هدفم دیگه یه آرزو نیست. بعد از نتایج انتخاب رشته و قبولی تو پزشکی به سال قبل خودم فکر میکردم و خوشحال بودم که تونستم یه راهنمای خوب و با تجربه مثل دکتر جوادیه تو این مسیر پیدا کنم.