در کلاس های زیست حضور مرتب و فعال داشته باشید

برای اینکه بتونید در درس زیست‌شناسی موفق باشید در کلاس‌ها حضور مرتب داشته باشید و غیبت نکنید. حضور در کلاس باعث میشه سریعتر درس رو متوجه بشید و اگر اشکالی داشته باشید می ‌تونید سوال بپرسید. در ضمن وقتی در کلاس درس سایر دانش آموزا سوال می‌پُرسن و روی مباحث بحث میشه خیلی آموزنده ست و برای جا افتادن مطلب بسیار مفیده.

متن کتاب درسی را با دقت بخوانید

خوندن متن کتاب درسی بسیار مهمه. اگه به صورت صد در صد بر کتاب درسی مسلط باشید می‌تونید مطمئن باشید که هم در امتحان و هم در کنکور نتیجه خوبی می‌گیرید. هم تمامی تست‌های کنکور و هم تمامی سوالات امتحان از کتاب درسی مطرح میشه. البته برای موفقیت در کنکور علاوه بر خوندن متن کتاب درسی باید بر تکنیک‌های درست تست زدن هم مسلط باشید. به هر حال به عنوان اولین و مهمترین منبع مطالعه کتاب درسی رو در نظر داشته باشید.

با برنامه ریزی و نظم درس بخوانید

وقتی در حال مطالعه برای امتحان هستین و یا می‌خواهید در کنکور شرکت کنید زیست شناسی تنها درسی نیست که دارید بلکه درسهای متعددی باید خونده بشه و در کنار اون ممکنه کارهای دیگه‌ای هم داشته باشید. بنابراین باید بتونید زمان خودتون رو مدیریت کنید. باید بتونید با یه برنامه‌ریزی خوب هم برای زیست‌شناسی به اندازه کافی وقت در نظر بگیرید و هم در عین حال به درسها و کارهای دیگه خودتون برسید. بنابراین برنامه‌ریزی داشته باشید و در طول ترم درس بخونید تا اواخر ترم به شما فشار نیاد. به هر میزان به خودتون نظم بیشتری بدید و زمان خودتون رو بهتر مدیریت کنید در امتحان زیست و زیست شناسی کنکور و در کل در تحصیل موفق‌تر خواهید بود.

از افراد موفق الگو برداری کنید

فرض کنید می خواهید به قله یه کوه صعود کنید. اگه بتونید شخصی رو پیدا کنید که قبلا این مسیر رو رفته باشه و به راه و چاه اون آشنا باشه و از ایشان راهنمایی بخواهید و مسیر رو بپرسید به احتمال بسیار زیاد شما هم به سلامت به بالای کوه میرسید. برای موفقیت در درس زیست شناسی هم از افرادی که در درس زیست شناسی درصد خوبی در کنکور کسب کردن و یا در امتحان نمره خوبی گرفتن مشورت بخواهید. منابع مطالعاتی آنها، تعداد ساعت مطالعه، نحوه خلاصه برداری و …. را بپرسید.

نویسندگان:دکتر ابوالفضل جوادیه و دکتر لیلا جعفری